Kepez’de “Troya’dan İthake’ye Yolculuk-2” Seramik Sergisi

Kepez’de “Troya’dan İthake’ye Yolculuk-2” Seramik Sergisi

1200 800 Kepez Belediyesi

Turhan Mildon Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatçı Tuba Korkmaz ve Kepez Belediyesi işbirliği ile hazırlanan “Troya’dan İthake’ye Yolculuk-2” Seramik Sergisi açılışını Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Cemil Agas ile birlikte Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan gerçekleştirdi.

Tuba Korkmaz’ın “Karşılaşmalar” adlı sergisinde; Odysseia’nın epik anlatımındaki karakterlerin, pişmiş toprak ile biçimlenmiş yorumları yer alıyor. Sanatçı çalışmalarında bir yandan Homeros’un kahramanlarını ele alarak onlarla kurduğu tinsel bağı, diğer yandan da kendi iç yolculuğuna dair ifadeleri yansıtmakta.

2006 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsünde “Kimlik-Bellek” başlıklı eser metni ile sanatta yeterlik (doktora) derecesini alan Korkmaz, halen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapıyor. Sanatçı daha önce 2018 “Odysseus Gemileri” Seramik Sergisi Devlet Güzel Sanatlar Galerisi/Çanakkale, 2016 “Ferhat ile Şirin” Resim-Seramik Sergisi Foyart Galeri/Ankara, 2008 “Sobe” Seramik Sergisi Armagrandi Hotel/Çanakkale, 2008 Ben+Kadın Seramik Sergisi Devlet Güzel Sanatlar Galerisi/ Çanakkale, 2007 Rengigül Sanat Galerisi Bozcaada/Çanakkale kişisel sergilerini açmıştı.

Başkan Mutan, 24 Kasım tarihine kadar ziyarete açık olacak sergiye vatandaşları davet etti.

Yorum Yaz