Başkan

Dr. Ömer Faruk MUTAN

Dr. Ömer Faruk MUTAN

T.C. Kepez Belediye Başkanı

Ömer Faruk MUTAN, 15.12.1960 Konya’da doğdu. Babasının Devlet Memuru olması nedeni ile ilkokulu çeşitli illerde okuyup en son Çan İlkokulu’ndan mezun olan Mutan, Ortaokulu da Çan’da bitirdi.

1975 Yılı itibari ile şu anda yaşamakta olduğu Kepez’e,  babasının emekli olması nedeni ile yerleşti ve liseyi Çanakkale’de bitirdi. Mesleği doktor olan, Ömer Faruk MUTAN  Tıp Fakültesini de Eskişehir’de bitirdi.

1986 Yılında Hekimlik görevine başlayarak Ülkemizin çeşitli il ve ilçelerinde çalıştı. 1992 yılında Kepez Sağlık Ocağına atandı ve 1997 ile 1999 yılları arası Çanakkale İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Mutan,  1994 yılından bu yıla kadar her seçime girdi.  Kepez’de 1999-2004 tarihleri arasında Demokratik Sol Partiden Belediye Başkanlığı yaptı.

2005-2009 Yılları arasında ise SES (Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası) Şube Başkanlığı görevinde yer aldı.

2009 Yerel Seçimlerinde Kepez’de Cumhuriyet Halk Partisinden aday olan Mutan, Belediye Başkanlığı görevine devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Değerli Kepez’liler

2009 yılından bu yana halkı ile bütünleşen ulaşılabilir bir Belediye yarattık. 2009 yılında sembolik olarak eski bina hizmet binamızda Başkanlık kapılarımızı sökmüştük. İletişimin tüm olanaklarını kullanarak  halkın sorun, şikayet ve önerini böylelikle tek tek dikkate aldık.

Göreve geldiğimizde bir önceki dönemle alakalı vatandaşın Belediye Başkanı’na ulaşılabilirliği konusunda attığımız bu adım bizi Kepezlilerle bütünleştirdi. Kepez halkı kendi odalarına girebilme rahatlığı ile Başkanlık ofisine girebilmekte ve her türlü dilek, istek, temenni ve sıkıntılarını iletebilmektedir.

Kepez halkı ulaşılabilirliği benimsedi…

Halkın Belediye’de her daim bir muhatap bulması halk ile belediye arasındaki iletişimde önemli bir rol  oynamıştır. Ulaşılabilirlik konusu sokakta da önemli karşılıklar bulmuştur. Halk nezninde de geri dönüşümü sağlamıştır.

Çanakkale Boğazında bir gelin duvağı Kepez’imizin değerli sakinleri !

Kendimiz için değil, kentimiz için çalışmaya devam edeceğim..

Klasik belediyecilik bizim anlayışımız olmadı, olamaz.. Hedefimiz Kepez’de kapsamlı bir toplumsal dönüşümü sağlamaktır. Kepez alt yapısıyla, sosyal ve kültürel birikimiyle, gelişimiyle büyüyerek kentleşmesini sağlayarak Avrupa birliği standartlarında Çanakkale’nin örnek bir beldesi olacaktır. Şimdi tek gayem, bize gösterilen güvene layık olmaktır. Kendim için değil kentim için çalışmayı ilke edinerek yürüttüğüm ve yürüteceğim çalışmalarda hizmet bayrağımızı aydınlık yarınlara taşıyacağımızı bilmenizi isterim.

Dr Ömer Faruk Mutan
Kepez Belediye Başkanı