23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Coşkuyla Kutladık

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Coşkuyla Kutladık

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Coşkuyla Kutladık 1620 1080 Kepez Belediyesi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümü ile
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kepez’de büyük bir coşku ile kutladık.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 5 ülkeden gelen 615 çocuğumuzla birlikte 22 Nisan Pazartesi günü Hamidiye Mahallesi Halk Çay Evi’mizde Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivalimiz ve Çocuk Şenliğimizin açılışını gerçekleştirdik. Belediye Başkanımız Birol Arslan günün anlam ve önemini anlatan konuşmasında “Her 23 Nisan’da olduğu gibi bu senede  bölgemizdeki tüm dünya çocuklarını Kepez’de misafir edeceğiz.” diyerek mutluluk duyduğunu ifade etti.

23 Nisan Salı günü Adile Naşit ve Serpil Koçoğlu Kreşlerimizin minik öğrencileri başkanlık makamını ziyaret etti. Başkanımız Birol Arslan koltuğunu bugünümüzün küçüğü yarınımızın büyüğü olan çocuklarımıza devretti. Koltuk devrinin ardından Kepez Meydan’da  bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu törenimizi gerçekleştirdik. Törenin hemen sonrasında Çocuk Şenliğimizin başlayacağı Halk Kafe’ye bando eşliğinde kortej gerçekleştirdik. Halk Kafe’de Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivalimizi ve Çocuk Şenliğimizi başlattık.

Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivalimiz için Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Makedonya ve Türkiye gruplarından oluşan çocuk dansçılar birbirinden güzel yöresel dans gösterileri gerçekleştirdi. Başkanımız Birol Arslan, Başkan Yardımcımız Mehmet Yavaş ve Belediye Meclis Üyelerimiz dans gruplarının sorumlu hocalarına plaketlerini takdim ettiler.

Halk Kafe’nin yanında kurulan şişme oyun parkında çocuklar doyasıya eğlendi. Çocuklara pamuk şeker ve patlamış mısır ikramı yapıldı. Gün boyu süren etkinliklerde Başkanımız Birol Arslan’da çocuklarla eğlenceli vakit geçirdi.