Kaz Dağların Sesleri Fazıl Say’ın Notaları İle Buluştu

Kaz Dağların Sesleri Fazıl Say’ın Notaları İle Buluştu

Kaz Dağların Sesleri Fazıl Say’ın Notaları İle Buluştu 1924 1084 Kepez Belediyesi

Dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say, Dünya mirası Kaz Dağlarını Korumak için başlatılan Su ve Vicdan Nöbetine hem de yaşama destek vermek için Çanakkale Kirazlı Balabanda 18 Ağustos 2019 Pazar günü Çanakkale, Türkiye ve Yurtdışından gelen doğa dostu, ağaç aşığı binlerce kişinin katılımıyla seyrine doyamadığımız bir konser verdi. Ünlü piyanist Metalik madencilik çalışmalarından dolayı Çanakkale’nin tek içme suyu kaynağı Atikhisar barajı su toplama havzası ve Kaz Dağlarında yaşayan canlılar ve insanların yaşam hakkını savunmaya müziğiyle destek verdi.

Fazıl Say’ın notaları Kaz Dağlarında yankılandı

Fazıl say konserine doğayı korumalıyız sözleri ile başladı. Doğayı korumak gelecek için bir şeyler bırakmak istiyorsak korumak zorundayız. Yaşatmaktan yana olmalıyız. Yaşamaktan yana olmalıyız, müzikte bunu anlatıyor diye düşünüyorum demesiyle başladı.

Kaz Dağları Marşı 2019

Kaz Dağlarının korunması ve gelecek nesillere güvenle aktarılması için özel olarak bestelediği Kaz Dağları Marşı 2019’u doğanın gerçek sahiplerinden biri olan kuşların sesleri eşliğinde ilk kez seslendirdi. Ünlü piyanist Mozart, Chopin, Beethoven ve Erik Satie gibi ünlü bestecilerin eserleri yanı sıra 2018 Truva Yılı için özel bestelediği Truva Sonatından bölümler seslendirdi. Kaz dağlarında binlerce doğasever İzmir Marşına eşlik ederek unutulmaz bir sona imza atmış oldular. Kaz Dağları gerçek sahiplerine bırakılana kadar mücadelemiz devam edecek. Çanakkale’den ve Türkiye’nin her yerinden gelerek fedakârlık gösteren herkese çok teşekkür ediyoruz.